O mnie - Elwira i psy

Elwira Swadźba
Przejdź do treści
  Zwierzęta w moim życiu były obecne od zawsze.
Psami w sposób profesjonalny zaczęłam zajmować się w roku 1993, kiedy to zamieszkała ze mną moja pierwsza suczka rasy doberman - MAFIA Rekinicha. Została ona wyszkolona do stopnia IPO III a biorąc udział w wystawach uzyskała tytuł Championa Polski.
W kolejnych latach dołączyła do nas dobermanka - HERE HERRERA z Diabeli, która doskonale zdała egzamin IPO II, a na wystawach uzyskała tytuły MłodzieżowegoChampiona Polski oraz Championa Polski.
Przez lata pracy z psami uczestniczyłam w wielu seminariach oraz obozach szkoleniowych  prowadzonych przez uznanych w świecie szkoleniowców a w 1999 roku uzyskałam tytuł tresera Związku Kynologicznego w Polsce.
W trakcie mojej działalności pracowałam z setkami właścicieli psów różnych ras, wychowując ich pupilów na wspaniałych domowych towarzyszy a także obrońców swoich przewodników. Wielu moich kursantów bardzo wysoko było ocenianych, zdając egzaminy PT, PTT, IPO oraz polskie testy psychiczne i niemieckie ZTP.
W szkoleniu jestem zwolenniczką stosowania metod pozytywnych. Częstego nagradzania psa smakołykami, połączonego z pochwałami słownymi wykorzystując odpowiednio modulację głosu oraz nauki poprzez zabawę, doskonale wyrabiających kontakt i wzmacniających więź pomiędzy przewodnikiem i jego psem.
Lata doświadczeń pozwoliły mi na wypracowanie wielu skutecznych metod szkoleniowych dających obopólną satysfakcję parze przewodnik-pies. Z całą też pewnością mogę stwierdzić, że nie istnieje jedna tylko, „właściwa i cudowna”, metoda szkolenia psa. Uważam, że zadaniem profesjonalnego instruktora jest umiejętne dobranie odpowiedniej metody szkolenia do konkretnego psa, w zależności od jego typu i określonych problemów behawioralnych.
Praca z psami jest moją pasją, lecz zawodowo również zajmuję się zwierzętami. Jestem doktorem nauk biologicznych, zatrudnionym obecnie na stanowisku adiunkta w Katedrze Histologii i Embriologii Zwierząt Uniwersytetu Śląskiego.
Jestem także właścicielką hodowli psów  - Robostus Kennel fci

DANE KONTAKTOWE
SZKOLENIA
ul. Dworcowa, Knurów,
telefon: 608 616 807
e-mail: robostus@interia.plHOTEL DLA PSÓW
ul. Boczna 43, Pławniowice,
telefon: 608 616 807
e-mail- robostus@interia.pl

Wróć do spisu treści